Pro zobrazení tohoto obsahu je třeba být přihlášen.

Pro zobrazení tohoto obsahu je třeba být přihlášen.
Detail videa
Pro zobrazení tohoto obsahu je třeba být přihlášen.
27. 1. 2022 | CZE
prof. MUDr. Luboš Petruželka, CSc.
Prof. MUDr. Luboš Petruželka, CSc., z Onkologické kliniky 1. LF UK VFN a ÚVN, ÚRO NNB, IPVZ Praha se také v této přednášce věnoval problematice adjuvantní a neoadjuvantní imunoterapie, která zazněla i v jiných sekcích. Tentokrát se zaměřil na aktuální možnosti a rizika této metody. Jde o poměrně otevřené téma, protože imunoterapie, konkrétně checkpoint inhibitory, v perioperační indikaci (adjuvantní/neoadjuvantní) se stále více dostávají do algoritmů léčby časných stadií solidních nádorů. Existují pro i proti. V adjuvantní indikaci jsou aktuálně podávány u maligního melanomu, karcinomu jícnu a gastrointestinální junkce (GEJ), nemalobuněčného plicního karcinomu (NSCLC) a renálního karcinomu. Je tedy relativně širší než neoadjuvantní indikace, kde existuje nejvíce studií s NSCLC. Srovnání většinou vyznívá ve prospěch neoadjuvantní terapie vzhledem k výhodám, které poskytuje. K cílům neoadjuvantní léčby patří zmenšení nádorové masy (downstaging), navýšení počtu R0 resekcí, časné ovlivnění mikrometastáz, prodloužení DFS a OS a zhodnocení účinnosti léčby in vivo. Cílem adjuvantní léčby je eradikace mikrometastatického rozsevu po radikální resekci. Jako klinická rizika prof. Petruželka uvedl u neoadjuvantní terapie odklad chirurgického výkonu, potenciální možnost znemožnění kurativní resekce při progresi choroby a perioperační morbiditu a mortalitu. Za hlavní riziko adjuvantní terapie uvedl odklad zahájení léčby pro perioperační komplikace. Podrobněji hovořil také o prediktivních biomarkerech neoadjuvantní imunoterapie chekpoint inhibitory, jejichž budoucnost spočívá v jejich kombinaci. Zdůraznil rovněž význam precizní selekce kandidátů k perioperační imunoterapii checkpoint inhibitory, která je klíčem k úspěšnosti léčby.
12. 3. 2025 | CZE
pneumologie a ftizeologie
Doc. MUDr. Libor Fila, Ph.D., MUDr. Václav Koucký Ph.D., MUDr. Miriam Malá, Ph.D., MUDr. Lukáš Plachý Ph.D, MUDr. Anna Šmejkalová , MUDr. Nela Šťastná, Mgr. Simona Zábranská
XIIII. ROČNÍK ZASEDÁNÍ REGISTRU PACIENTŮ S CYSTICKOU FIBRÓZOU
11. 3. 2025 | CZE
pneumologie a ftizeologie, Psychologie
Mgr. Pavla Hodková, Mgr. Jan Machala, PharmDr. Eliška Maraczek Marková
XIIII. ROČNÍK ZASEDÁNÍ REGISTRU PACIENTŮ S CYSTICKOU FIBRÓZOU
11. 3. 2025 | CZE
pneumologie a ftizeologie
Doc. MUDr. Libor Fila, MUDr. Jana Bartošová, RNDr. Lucie Bořek Dohalská, Ph.D., Doc. MUDr. Libor Fila, Ph.D., MUDr. Andrea Holubová, Prof. MUDr. Milan Macek jr., DrSc.
XIIII. ROČNÍK ZASEDÁNÍ REGISTRU PACIENTŮ S CYSTICKOU FIBRÓZOU
12 | 6 | 2018
Vážená paní, vážený pane,
vstupujete na stránky, jejichž jedna část je určena lékařům a druhá nelékařským zdravotnickým pracovníkům. Obsah stránek pro lékaře není vhodný pro širokou veřejnost a nelékařské zdravotnické pracovníky, neboť obsahuje odborné informace o léčivých přípravcích, včetně reklamních sdělení, která se k nim vztahují. Tyto informace a sdělení jsou určeny výhradně odborníkům dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., tedy osobám oprávněným léčivé přípravky předepisovat nebo vydávat. Více informací zde.
Prosíme, zvolte jednu ze dvou následujících kategorií a na základě této volby Vám bude nabídnut obsah určený pro Vaši kategorii.
Jsem lékař/lékařka
Prohlašuji, že jsem se s výše uvedeným poučením seznámil(a), že jsem odborníkem
ve smyslu zákona č. 40/1995 Sb. o regulaci reklamy v platném znění, čili osobou
oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky
vydávat.
Jsem nelékařský zdravotnický pracovník