This site is intended for healthcare professionals

Žijeme s roztroušenou sklerózou 1/2022

V problematice roztroušené sklerózy se díky praktickému webu zorientujete raz dva

Žijeme s roztroušenou sklerózou 1/2022

Roztroušená skleróza (RS) zasahuje do všech aspektů života. Nově diagnostikovaní pacienti a jejich blízcí si mohou připadat ztracení, protože existuje spousta záležitostí, které pro ně budou v této souvislosti nové. Zkušení „ereskáři“ zase budou hledat jeden ucelený zdroj informací, který mohou soustavně sledovat, a udržovat se tak v obraze. Praktického pomocníka všem těmto skupinám nabídnou webové stránky s výmluvným názvem Život v hlavní roli.

Cílem webu Život v hlavní roli je usnadnit a zpříjemnit život s RS. Jak s něčím takovým mohou pomoci webové stránky? Třeba tím, že přinášejí nejen samotným nemocným, ale i těm, kteří o ně pečují, na jednom místě přehledně a srozumitelně informace o životě s touto závažnou chronickou nemocí. I pro ně se totiž jedná o složitou situaci, kterou chtějí svým milovaným co nejvíce usnadnit a stát se jim na cestě s ní tou nejlepší oporou. Proto stránky hned v úvodu návštěvníky nasměrují buď do sekce pro pacienty, nebo pro pečující osoby. Každý se tak rychle a snadno dostane k tomu, co potřebuje vědět.

 

Praktický průvodce pro nováčky i zkušené pacienty

Rady a tipy pro všechny oblasti života s RS jsou vhodné jak pro pacienty, kterým byla choroba diagnostikována teprve nedávno, tak pro ty, kteří s ní již nějakou dobu žijí. K dispozici jsou zevrubné popisy příznaků nemoci, rozdílů mezi atakou a pseudoatakou, nebo způsobů, jak se s nimi vyrovnat.

Prostor je věnován základním pilířům kvalitního života s RS, k nimž patří třeba metoda vypovídající o významu stravy, sportu a spánku, známá jako 3S. Pozornosti se dostává i duševní hygieně a pacienti získají také praktická doporučení, jak se připravit na návštěvu lékaře, jak řešit těhotenství s RS, jak si poradit s vhodným životním stylem nebo přetrvávající únavou.

 

Informace vždy po ruce a ve formě, která je vám nejbližší

Nemocným i pečujícím o ně stránky zpřístupňují širokou škálu různorodých informací. Díky nim můžete procházet nepřeberným množstvím materiálů. Abyste měli vše potřebné snadno dostupné a nemuseli se stresovat tím, co všechno je třeba si zapamatovat, řadu z nich si můžete stáhnout a vytisknout, nebo uchovat ve svém chytrém zařízení. Tam je budete mít vždy po ruce. K dispozici jsou také kontakty na lékaře a specializovaná centra, v nichž se léčbou RS zabývají.

Ne každý má vždy čas nebo náladu na pročítání dlouhých textů. Řada lidí preferuje zhuštěnou informaci formou videa. Stránky zohledňují nejen potřeby, ale i preference pacientů a pečujících, a proto si můžete vybrat, zda si o RS a životě s ní chcete něco přečíst, nebo zda dáte přednost krátkému videu.

 

Proč byste se i vy měli stát pravidelným návštěvníkem webu?

Čím více lidí lépe porozumí RS, tím více pacientů nad ní s pomocí blízkých převezme kontrolu a tím lépe se naučí s nemocí žít a neodstavovat vlastní život na druhou kolej. Cílem webových stránek Život v hlavní roli je informovat o RS nejen nemocné a jejich pečovatele, ale také širokou veřejnost, aby se totožnost této zrádné choroby dostala do povědomí co největšího množství lidí. Na všechny zájemce zde čeká pestrý vzdělávací obsah podávaný zajímavou, pochopitelnou a prakticky zaměřenou formou. Veškeré informace jsou pravidelně aktualizovány, a návštěvníci stránek si díky tomu mohou udržovat perfektní a komplexní přehled o tom, co je v problematice RS nového.

 

Únor 2022, CZ2203111812/02/2022
Zdroj: www.zivotvhlavniroli.cz

Zpět

Česká diabetologie č. 4/2024

02 | 09 | 2024

V listopadu vyjde čtvrté letošní číslo časopisu Česká diabetologie.

Česká diabetologie č. 3/2024

14 | 08 | 2024

Připravujeme třetí letošní vydání České diabetologie, které plánujeme vydat v říjnu. Články se budou zabývat fixní kombinací MTF a PIO, semaglutidem, současnou léčbou inzulinem nebo glifloziny.

Paediatric News č. 2/2024

07 | 08 | 2024

Druhé letošní číslo Paediatric News by mělo vyjít v září a nabídne článek o poruchách příjmu potravy, o cévních mozkových příhodách a o černém kašli.




Partneři projektu